Parafia św. Kazimierza w Koszalinie

Nauki Przedmałżeńskie – informacje

Od 2021 roku nauki przedmałżeńskie w parafii pw. Św. Kazimierze w Koszalinie, będą odbywały się w ramach Programu dla Narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA. Program ten jest realizowany w małych grupach narzeczonych, którzy uczestniczą w wykładach, warsztatach i dialogach narzeczeńskich. Przewidziany jest też czas na modlitwę i Eucharystię.

 

Na 2021 rok przewidzieliśmy dwie edycje programu:

  • 8-9 maja/12 czerwca (3 dni)
  • 16-17 października/27 listopada (3 dni)

 

Spotkania odbywają się w domu parafialnym przy kościele p.w. św. Kazimierza w Koszalinie przy ulicy Popiełuszki 2.

 

Zgłoszenie na program polega na wypełnieniu i wysłaniu ankiet zgłoszeniowych na adres koszalin.narzeczeni@gmail.com. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona o przyjęciu decyduje kolejność wpłynięcia obu wypełnionych ankiet.

 

Ważne zasady:

  • Ze względu na pracę metodą warsztatową i dialogi narzeczonych nie przyjmujemy zgłoszeń od pojedynczych osób. W kursie mogą uczestniczyć wyłącznie PARY Narzeczonych.
  • Do ukończenia kursu niezbędne jest 100% obecności obojga Narzeczonych.
  • Ważnym elementem kursu są zadania związane z warsztatami, które Narzeczeni wykonują pomiędzy poszczególnymi spotkaniami.

 

W ramach nauk każde z narzeczonych otrzymuje drukowane materiały warsztatowe. Ze względu na organizację posiłków każdorazowo dla grupy, koszt programu będzie podawany przy każdej edycji. Kształtuje się on na poziomie ok. 300 PLN dla pary.

 

Kontakt:

Joanna i Paweł Gritzman

tel. 506781540

e-mail: koszalin.narzeczeni@gmail.com

Ankieta zgłoszeniowa dla NARZECZONEGO.docx

Ankieta zgłoszeniowa dla NARZECZONEJ.docx