Parafia św. Kazimierza w Koszalinie

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
31 maja 2020 r.

Dzisiaj:

 1. Biskup Diecezjalny z dniem 1. czerwca odwołuje ogólną dyspensę od uczestnictwa
  w Eucharystii w niedziele i uroczystości nakazane. Zostanie ona zachowana tylko dla osób
  w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.) oraz osób, które czują trudny do pokonania lęk przed zarażeniem. Osoby te serdecznie zachęcamy do duchowej łączności w liturgii Mszy św. i podczas nabożeństw, transmitowanych za pośrednictwem telewizji, radia i Internetu. Dziś z naszego kościoła ostatnia transmisja Mszy świętej – zapraszamy od przyszłej niedzieli do uczestnictwa w Eucharystii na żywo. W kościele obowiązuje nadal zakrywanie ust i nosa, dystans społeczny (2m między rodzinami) i Komunia Święta na rękę.
 2. Przypominamy o obowiązku przyjęcia Komunii Świętej wielkanocnej. Możemy uczynić zadość temu obowiązkowi w okresie jedynie do Niedzieli Trójcy Świętej (w tym roku przypada czerwca). Aby zwiększyć możliwość skorzystania ze spowiedzi, sakrament ten będzie sprawowany w naszym kościele, dodatkowo od poniedziałku do soboty, podczas nabożeństwa czerwcowego.
 3. W zakrystii do nabycia Gość Niedzielny.
 4. Nabożeństwo majowe dzisiaj po Mszy o godz. 1600, nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o 1730, w niedziele po Mszy o godz. 1600.

W tygodniu:

 1. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, w środę wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w piątek wspomnienie św. Bonifacego.
 2. Kancelaria parafialna czynna od wtorku do piątku w godzinach 1630 – 1730.
 3. Msza kół Żywego Różańca w środę o 1800, po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zmiana tajemnic.
 4. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 1700. Nie ma odwiedzin chorych w sobotę.
 5. Kleryk Bartosz Łepek prosi o modlitwę w swojej intencji oraz innych kandydatów do diakonatu i zaprasza na świecenia, które otrzyma w bazylice kołobrzeskiej, w sobotę,
  czerwca, podczas Mszy świętej o godz. 1100. Dziś przyszli diakoni rozpoczęli swoje rekolekcje przed tym ważnym dla diecezji wydarzeniem – otoczmy ich w tym czasie swoją modlitwą.

 

W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli:
Wojciech Ciesielski – lat 74.
Wieczny odpoczynek…