Parafia św. Kazimierza w Koszalinie

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCY

21 maja 2017 r.

Dzisiaj:

 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Gość Niedzielny.
 1. Dzisiaj podczas Mszy Świętych o godz. 1000 i 1200 dzieci z naszej parafii przystępują po raz pierwszy do Komunii Świętej. Polecajmy je wraz z ich rodzicami Opiece Bożej przez naszą modlitwę.
 1. Nabożeństwa majowe w naszej parafii – w dni powszednie o 1730, w niedziele o 1700. W tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwa majowe i Mszę wieczorną dzieci Pierwszokomunijne wraz z rodzicami.
 1. Spotkania do bierzmowania w najbliższym czasie: II gimnazjum dzisiaj o godz. 1730, obie grupy swoje spotkanie modlitewne będą miały 26. maja o godz. 1830. Informacje
  o przygotowaniu do bierzmowania znajdziemy również na naszej stronie internetowej.

W tygodniu:

 1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu od wtorku do piątku w godzinach 1630 – 1730.
 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy wieczornej.
 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi w czwartek od godz. 1700.

Inne:

 1. Biskup Edward zaprasza wszystkie dzieci z naszej diecezji na V Diecezjalny Dzień Dziecka w Skrzatuszu 27 maja 2017 roku. Organizujemy wyjazd na to świętowanie, do którego zachęcamy dzieci wraz z Rodzicami. Wyjazd o 800, koszt wyjazdu 15 zł. Zapisy w zakrystii.
 1. Zapraszamy serdecznie na Marsz dla Życia i Rodziny, który w Koszalinie odbędzie się
  4 czerwca. Całość rozpocznie się Mszą św. pod przewodnictwem bpa Krzysztofa Włodarczyka o godz. 1030 w kościele pw. Ducha Świętego. Po Eucharystii uczestnicy Marszu wyruszą
  w kierunku Rynku Staromiejskiego. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu, by w ten sposób zamanifestować swoje przywiązanie do wartości rodzinnych i poszanowanie życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci. To wspaniała okazja, by dziękować za życie swoje i najbliższych.
  Marsz dla życia i rodziny jest przede wszystkim świętem rodzin – stanowi okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotkać osoby, które wyznają te same wartości i dzielić się z innymi swoim szczęściem. Maszerujemy również po to, by zwracać uwagę opinii publicznej i władz na sytuację rodziny – domagamy się tego, by cieszyła się odpowiednim prestiżem. Wychodzimy na ulice również po to, by upominać się o prawa tych, którzy sami nie mogą się bronić – dzieci przed urodzeniem, które pozbawia się życia ze względu na ich niepełnosprawność bądź okoliczności poczęcia.

Zapowiedzi przedślubne:

Tomasz Maciej Kolberg – Koszalin

Natalia Anna Mongiało – Koszalin

 

Piotr Kotarski – Suwałki

Anna Maria Apanel – Koszalin