Parafia św. Kazimierza w Koszalinie

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

XVI Niedziela Zwykła

23 lipca 2017 r.

 

Komunikat Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka

w sprawie zbiórki na odbudowę i renowację gorzowskiej katedry

Siostry i Bracia, Drodzy Diecezjanie!

Z przekazów medialnych znamy tragiczne wydarzenie w naszej metropolii, jakim był pożar wieży katedry gorzowskiej. Do 1972 roku ta świątynia była katedrą Administracji Apostolskiej na tzw. Ziemiach Zachodnich, a więc w pewnym sensie „katedrą matką” całej obecnej Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej, w skład której wchodzi również nasza diecezja.

W duchu solidarności z naszą bratnią diecezją zachęcam Was, Siostry i Bracia, do modlitwy za wiernych, którzy utracili swoją pierwszą świątynię – katedrę. Wspomóżmy ich także w trudzie odbudowy katedry, śpiesząc z pomocą materialną, tak jak już uczyniło to wiele diecezji. Proszę więc o zbiórkę pieniężną do puszek w każdej parafii naszej diecezji, po Mszach św. w najbliższą niedzielę 30 lipca 2017r.

Za każdą, pełną bratniej miłości modlitwę i każdą ofiarę, serdecznie dziękuję. Niech Bóg Błogosławi Waszym miłosiernym sercom.

+ Edward Dajczak

Dzisiaj:

  1. W okresie wakacyjnym, do końca sierpnia, nie ma Mszy o godz. 1600 w niedzielę i o 730 w dni powszednie. Kancelaria parafialna czynna od wtorku do piątku po Mszy wieczornej. Spowiedź święta w tygodniu 20 min przed Mszą świętą.
  2. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Gość Niedzielny.

W tygodniu:

  1. We wtorek obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła, w którym wspominamy również
    św. Krzysztofa – patrona kierowców. W związku z tym po Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów.
    Tego dnia swoje imieniny obchodzą nasi biskupi pomocniczy – ks. bp Krzysztof Włodarczyk oraz ks. bp Krzysztof Zadarko. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy wieczornej.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi w czwartek od godz. 1700.

Inne:

  1. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w terminie 1-13 sierpnia. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się dzisiaj, 23 lipca w katedrze w Koszalinie o godz. 1800. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.

 

Zapowiedzi przedślubne

Marek Maciej Buczkowski – Koszalin

Aleksandra Stillger – Bonin

 

Krzysztof Ryszard Figiel – Koszalin

Aleksandra Małgorzata Beger – Koszalin

 

Paweł Andrzej Pytaszyński – Koszalin

Małgorzata Sylwia Płowczyk – Koszalin