Parafia św. Kazimierza w Koszalinie

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXX Niedziela Zwykła
25 października 2020  r.

 

Dzisiaj:

Przypominamy o obowiązujących zaostrzeniach epidemicznych. W naszej świątyni może przebywać jedna osoba na 7 m2, przy utrzymanej odległości 1,5 m. między uczestnikami. Pamiętajmy, aby w kościele posiadać nos i usta zasłonięte.

Przy wyjściu z kościoła do nabycia Gość Niedzielny i kalendarze na rok 2021 w cenie 10 zł.

Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii możemy zabrać ze sobą koperty z wypominkami. Wypełnione kartki w otrzymanych kopertach można składać na tacę, w zakrystii lub kancelarii parafialnej do końca listopada.

Nabożeństwa różańcowe: dla dorosłych dzisiaj o 1700 , w tygodniu o godz. 1730, dla dzieci jutro i w środę o 1630.

Komitet uchwałodawczy prosi o pomoc w zebraniu podpisów udzielających poparcia projektowi uchwały ws. nadania tytułu Honorowego Obywatela Koszalina przez Radę Miasta dla senator Gabrieli Cwojdzińskiej i prof. Andrzeja Cwojdzińskiego. Zbiórka podpisów w naszej parafii odbywa się dzisiaj, po Mszach świętych, w zakrystii. Listę mogą podpisać pełnoletni mieszkańcy Koszalina (personalia, pesel, adres – literami drukowanymi oraz podpis) tylko we własnym imieniu.

W tygodniu:

Spotkanie biblijne w poniedziałek, po Mszy wieczornej w kościele. Tematem rozważania będzie: „Noe w czasie potopu. Człowiek w czasie potopu niewiary i pandemii.

Kancelaria parafialna czynna od wtorku do piątku w godzinach 1630 – 1730.

W środę obchodzimy święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Tego dnia swoje imieniny obchodzi bp Tadeusz Werno. Dostojnego solenizanta polecajmy w naszych modlitwach.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy wieczornej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi w czwartek od 1700.

Parafia katedralna zaprasza na wieczorne czuwanie w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, czyli 31 października. „Noc Świętych” rozpocznie się o godz. 2000 w katedrze.

W niedzielę obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte tego dnia
jak w każdą niedzielę. Ze względu na obostrzenia epidemiczne nie ma Mszy Świętej na cmentarzu. Decyzją Stolicy Apostolskiej okazja do uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych za nawiedzenie cmentarza została przedłużona do 30. listopada włącznie – pod zwykłymi warunkami.