Parafia św. Kazimierza w Koszalinie

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Zwykła
17 stycznia 2021 r.

Dzisiaj:

W dzisiejszym Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły o: etycznych aspektach szczepienia przeciwko COVID-19, o zasadach i zaletach postu Daniela, oraz wiele innych ciekawych artykułów.

W tygodniu:

W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, w środę św. Sebastiana (imieniny p. organisty), w czwartek św. Agnieszki.

Kancelaria parafialna czynna w od wtorku do piątku w godz. 1630 – 1730.

Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi w czwartek od 1700.

Inne:

Przypominamy rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, że termin składania deklaracji upłynął z końcem grudnia. Jeśli ktoś nie złożył takiej deklaracji – może to uczynić do końca tego miesiąca (deklaracje są do pobrania w zakrystii). Pierwsze spotkanie dla wszystkich planowane jest na 12 lutego, o 1800.

Z powodu obostrzeń epidemicznych nie będzie w tym roku wizyty duszpasterskiej w domach naszych parafian. Po okresie ferii zimowych zapraszamy drogich Parafian i Przyjaciół do naszej świątyni. Za każdą i każdego z Was chcemy odprawić Eucharystię i spotkać się na wspólnym kolędowaniu. Jeśli w Objawienie Pańskie nie zabraliście ze sobą kredy, kadzidła i wody święconej, będzie taka możliwość po Mszy świętej i kolędowaniu każdego dnia wizyty duszpasterskiej. Na zakończenie kolędy przybyłe rodziny otrzymają specjalnie przygotowany pamiątkowy obrazek kolędowy wraz z modlitwą błogosławieństwa. Za wszelkie tradycyjne ofiary składane na tacę przy tej okazji z całego serca dziękujemy. Plan naszego wspólnego kolędowania jest umieszczony w gablocie i na naszej stronie internetowej. Kolęda rozpoczyna się Eucharystią o godz. 1800 od poniedziałku do soboty. Zapraszamy naszych drogich Parafian, mieszkających przy ulicach:

18 stycznia, poniedziałek – ul. Staszica

19 stycznia, wtorek – ul. Boczna, Gajowa, Śmiała, Popiełuszki, Prosta

20 stycznia, środa – ul. Lelewela, Bukowa

21 stycznia, czwartek – ul. Kostenckiego, Baczewskiego

22 stycznia, piątek – ul. Rodła, Żebrowskiego, Gdańska

23 stycznia, sobota – Kędzierzyn i Skwierzynka

 

W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli:
Józefa Różycka – l. 87, Krystyna Ludwikowska, Franciszek Ludwikowski – l. 81,
Roman Olik – l. 70, Monika Baumann – l. 47. Wieczny odpoczynek…