Parafia św. Kazimierza w Koszalinie

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 marca 2018 r.

Dzisiaj:

 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Gość Niedzielny , a w zakrystii Paschaliki w cenie 5 zł.
 2. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi ks. Łukasz Gąsiorowski, były wikariusz naszej parafii, a obecnie dyrektor Wydziału Duszpasterskiego. Plan rekolekcji: w niedzielę wszystkie Msze święte z naukami rekolekcyjnymi, w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 730, 900 i 1800. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek i środę od 830 i 1730. Nauki stanowe po wieczornej Mszy: dla kobiet w poniedziałek, dla młodzieży we wtorek, dla mężczyzn w środę. Na wtorkową naukę stanową dla młodzieży zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VII szkoły podstawowej, oraz II i III gimnazjum.
 3. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi Ordynariusz naszej diecezji bp Edward Dajczak. Dostojnego Solenizanta polecajmy w naszych modlitwach.
 4. Gorzkie Żale we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 1700.

W tygodniu:

 1. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 2. Kancelaria parafialna czynna od wtorku do piątku w godzinach 1630 – 1730.
 3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę, po Mszy wieczornej.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi w czwartek od godz. 1700.
 5. Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o godzinie 1630, a dla dorosłych i młodzieży o 1730. Zapraszamy w ten piątek na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Początek o godz. 1800 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapisy na stronie edk.org.pl
 6. W przyszłą niedzielę Wolontariusze z koszalińskiego Hospicjum będą zbierać po Mszach ofiary na rozbudowę i opiekę nad chorymi terminalnie.
 7. Za tydzień, czyli w Niedzielę Palmową, o godz. 1100, na scenie Centrum Kultury 105 Teatr „Na bosaka” we współpracy z zespołem wokalnym wystawią spektakl pt. „Collage paschalny- równoległe światy”. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

Inne:

 1. Dzieci i młodzież zapraszamy na oazy letnie. Zapisy u wikariuszy, więcej informacji na plakacie na drzwiach kościoła i na naszej stronie internetowej.

 

W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli:
Mirosława Śmielewska – lat 80,
Alicja Grothaus – lat 67.
Wieczny odpoczynek…