Parafia św. Kazimierza w Koszalinie

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

XXI Niedziela Zwykła

27 sierpnia 2017 r.

Dzisiaj:

Apel Biskupa Koszalińsko-Kołobrzeskiego Edwarda Dajczaka
o wsparcie poszkodowanych przez nawałnice

Drodzy Diecezjanie.

Nieszczęście i wielka tragedia dotknęła mieszkańców wielu miejscowości w województwie pomorskim, którzy po przejściu burz i nawałnic, stracili dorobek całego swojego życia. Wiele domów i gospodarstw rolnych zostało uszkodzonych w wyniku przejścia wichury, dlatego czujemy się szczególnie bliscy osób dotkniętych tym straszliwym żywiołem.

W związku z obecną tragedią, proszę o przeprowadzenie zbiórki pieniężnej do puszek po wszystkich Mszach świętych w niedzielę, tj. 27 sierpnia .

Z serca dziękuję za każdą pomoc.

+ Edward Dajczak

 

W związku z prośbą ks. Biskupa po Mszy świętej przy głównym wejściu będzie można złożyć do puszki ofiarę na ten cel.

[Można też wspomóc poszkodowanych dodatkową wpłatą na konto Caritas Diecezji Koszalińsko-kołobrzeskiej 82 1020 2791 0000 7102 0009 0639 z dopiskiem WICHURA.]

  1. Kończy się okres wakacyjny, tak więc od przyszłej niedzieli wraca Msza święta niedzielna o godzinie 16.00, a w najbliższy piątek – 1 września wracają Msze Święte poranne w tygodniu o godzinie 7.30. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna od wtorku do piątku po Mszy wieczornej.
  2. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Gość Niedzielny.

W tygodniu:

  1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy wieczornej.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, w związku z tym adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi w piątek i jak zawsze w czwartek od godz. 1700.
  3. W tym tygodni przypada również I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godziny 9.00. Natomiast kolejne nabożeństwo pierwszo-sobotnie: różaniec i rozważanie wynagradzające po Mszy wieczornej.

Inne:

W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: Witold Szpak, l. 51 oraz Maria Krzyżaniak, l. 78. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…