Parafia św. Kazimierza w Koszalinie

TERMINY I INFORMACJE

PROSZĘ ZAJRZEĆ DO PIERWSZEJ ZAKŁADKI IDEA – dlaczego inaczej

Ze względu na pandemie – wszystkie spotkania oraz poświęcenia odbędą się po Nowym Roku.

Deklaracje do I Komunii składamy w zakrystii kościoła lub wrzucamy do skrzynki pocztowej na plebanii.

Msze Święte dla dzieci w niedziele o 12:00. Zapraszamy w maseczkach z zachowaniem dystansu.

 

Drodzy Rodzice.

Serdecznie Was pozdrawiam i dziękuję, że w tych trudnych czasach zaufaliście Chrystusowi, który działa w Kościele i chcecie, aby Wasze dzieci przyjęły Go w Komunii świętej w 2021 roku.

Daty Komunii są ustalone wraz z całym grafikiem życia parafii. Można powiedzieć, że są one ostateczne, choć co życie przyniesie zobaczymy……

Przygotowanie do Spowiedzi i Komunii odbywa się CAŁY ROK, dlatego proszę potraktować wszystkie spotkania jako priorytet i obecność obowiązkową.

Najczęstsze tłumaczenia nieobecności dzieci sprowadzone są do dwóch rzeczy: Dzieci mają angielski, basen, korepetycje lub Państwo nie mają czasu na chodzenie do kościoła. To prawda, żyjemy w czasach, gdzie jest nawał rożnych obowiązków, ale czyż przygotowanie do uroczystości rodzinnej i samej Komunii, jest rzeczywiście aż tak mało ważne? Dzieci również mówią, że chętnie by przychodziły do kościoła, ale rodzice im nie pozwalają.

Serdecznie Was proszę o umożliwienie swoim dzieciom aktywnego uczestnictwa w przygotowaniu. Pragnę powołać się na słowa samego Jezusa: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie, nie zabraniajcie im”.

 

Podam kilka ważnych terminów:

Msza święta niedzielna o 12.00

Różaniec w październiku : poniedziałek, środa, piątek o 16.30

Święcenie różańca  4.10.2020 godz. 12.00

Święcenie książeczek 15.11.2020 godz.12.00

Święcenie medalików 6.12.2020 godz. 12.00

Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych 14.02. 2021 godz. 12.00

Zapraszamy dziewczyny do scholii – piątek o 17.00 w salce

Zapraszamy chłopaków na ministrantów – pytać ks. Marcina

Spotkania dla rodziców w kościele

Msza święta i spotkanie

13.11.2020 piątek  18.00

11.12.2020 piątek 18.00

12.02.2021 piątek 18.00

12.03.2021 piątek 18.00

16.04.2021 piątek 18.00

POMOCE, Z KTÓRYCH WARTO SKORZYSTAĆ W PRZYGOTOWANIU DZIECKA DO KOMUNII

(zamieszczenie poniżej okładek nie jest elementem reklamy)


OTO WIELKA TAJEMNICA – to swego rodzaju bajka opisująca Mszę święta – przystępny tekst, piękne ilustracje

OPOWIEŚCI KORNIKA – historia dziewczynki, której nudziło się w kościele. Wszystko się zmienia od od spotkania z mieszkającym w kościelnej ławce kornikiem, który wprowadza ją w tajniki Mszy Świętej.

AHA, O TO CHODZI! oraz IDĘ DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ – to książeczki na cały rok przygotowania zawierające opowieści zadania na każdy miesiąc przygotowania. Piękna grafika, różnorodność zadań. Warto wybrać tylko jedną z nich

PUK PUK, CZY TO MÓJ BÓG! – Ta książka to doby pretekst do rozpoczęcia rozmowy o spowiedzi – zawiera historie dzieci, na bazie których można nauczyć dziecko warunków dobrej spowiedzi i przygotować do pierwszej spowiedzi

\

NAUCZYCIELU DOBRY to zeszyt z 8 tematami, o których warto z dzieckiem przed Komunią porozmawiać; zawiera wstęp dla przypomnienia Rodzica oraz zadania (rebusy, zagadki itp) służące utrwaleniu treści.

PS.Istnieje możliwość skorzystania z dodatkowych spotkań z księdzem, dotyczących programu przygotowania dziecka w domu NAUCZYCIELU DOBRY (niebawem zostaną podane terminy)

TERMIN NAJBLIŻSZEGO SPOTKANIA DLA CHĘTNYCH

(budynek od parkingu przy ulicy Bukowej)