Parafia św. Kazimierza w Koszalinie

Zdalna religia

LEKCJE DLA KLAS 6  KLIKNIJ TUTAJ

LEKCJE DLA KLAS 8  KLIKNIJ TUTAJ

mail do kontaktu sp18.wojciech.pawlak@interia.pl 

Drodzy uczniowie!

Przeżywamy czas wyjątkowy i to wyjątkowo trudny – pod wieloma względami.

Nie znaczy to jednak, że tego wyjątkowo trudnego czasu nie można wykorzystać 😊

To co na pewno można, a nawet trzeba w tym czasie robić, to się modlić (pewnie wiecie, że nasz Biskup Edward Dajczak udzielił dyspensy od udziału w niedzielnej Mszy świętej, czyli że nieobecność na Mszy w niedzielę do końca marca nie powoduje grzechu).

Proszę Was zatem, byście modlili się w tym czasie w domu w kilku ważnych intencjach: najpierw o nawrócenie grzeszników (zaczynając od siebie), o zdrowie dla chorych – szczególnie dla chorych z powodu koronawirusa, o siły i mądrość dla służb medycznych i sanitarnych oraz za naukowców szukających lekarstwa na tę chorobę.

Możecie śmiało w tych dniach (zwykle brakuje na to czasu) otworzyć też Wasze Pisma święte i poczytać (np.  Ewangelię (przypominam, że jak wrócimy do szkoły będzie konkurs biblijny z treści ewangelii według św. Marka)) albo posłuchać [https://bibliaaudio.pl/wideoaudio/].

 

Pozdrawiam Was serdecznie i w swoim imieniu proszę, byście przestrzegali wszystkich wskazań sanitarnych, co by nas nie dotknęły te wirusy, i żeby w ogóle rzeczywistość wróciła do normalności!

Bądźcie zdrowi! Modlę się za Was!

Ks. Wojtek