”MAPA ŻYCIA” W KOSZALINIE

Dnia 15 października 2016 r. ruszyła ogólnopolska akcja pod hasłem „MAPA ŻYCIA – razem przeciwko białaczce!”, w ramach której w 9 miastach w Polsce odbędą się wydarzenia sportowo-edukacyjne, połączone z rejestracją kandydatów na dawców szpiku.

Celem projektu jest zebranie dofinansowania na leczenie dla 9 chorych na nowotwory, bohaterów kampanii oraz  rekrutacja kandydatów na dawców szpiku, promocja wiedzy na temat białaczek i sposobów ich leczenia, promocja idei dawstwa szpiku kostnego, promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Edycja akcji w Koszalinie wspiera leczenie i rehabilitację ks. Jarosława Krylika – proboszcza koszalińskiej parafii p.w. Św. Matki Teresy z Kalkuty, który dwa lata temu zachorował na raka z przerzutami o silnej złośliwości.

Kolejna impreza rozpocznie się w Koszalinie w Parku Linowym przy ul. Rolnej w dniu 04 grudnia 2016 r.  o godz. 9:00, a zakończy o godzinie 15:00.

Następne miasta na Mapie Życia  to Białystok, Wrocław, Częstochowa, Świdwin, Zduńska Wola, Sandomierz i Węgorzyno.

Główny punkt programu stanowią zawody biegowe i nordic walking na dystansie 5 km oraz Marsz Malucha na odległość 400 m. Na wszystkich zawodników czekają atrakcyjne pakiety startowe, medale pamiątkowe, puchary dla zwycięzców poszczególnych kategorii, poczęstunek i losowanie nagród ufundowanych przez obie Fundacje oraz naszych partnerów.

Dla tych, którzy nie zdecydują się wziąć udziału w zawodach, organizatorzy przewidzieli możliwość odbycia szkoleń z nordic walking prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów. Uczestnicy wydarzenia będą mogli odwiedzić także przygotowane specjalnie na rzecz wydarzenia tzw. Miasteczko Zdrowia, a w nim bezpłatnie wykonać pomiar cukru, ciśnienia i tkanki tłuszczowej, a także skorzystać z konsultacji z dietetykiem. Przewidujemy pokaz ratownictwa medycznego oraz pokaz i instrukcję korzystania z defibrylatorów. Nasi wolontariusze przygotowali ponadto gry i zabawy dla dzieci, które przybędą do Parku Linowego wraz z rodzicami. Na miejscu funkcjonować będzie również dedykowany punkt informacyjno-edukacyjny do rejestracji kandydatów na dawców szpiku.

Zapraszamy wszystkich biegaczy i uprawiających nordic walking, jak i tych, którzy po prostu lubią aktywnie i rodzinnie spędzać wolny czas, by przyłączyli się do naszej akcji MAPA ŻYCIA – razem przeciwko białaczce! Poprzez cykl wydarzeń wspieramy leczenie i rehabilitację  konkretnych chorych na nowotwory, ale jednocześnie pragniemy dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i zachęcić jak najwięcej osób do rejestrowania się do banku dawców szpiku.

Zgłoszenia udziału w zawodach odbywają się za pośrednictwem strony www.elektronicznezapisy.pl, a w dniu wydarzenia w biurze zawodów (zapisy i odbiór pakietów startowych) przy ul. Rolnej w Koszalinie w Parku Linowym. w g. 9:00-10:30