RÓŻANIEC DO GRANIC – ZAPROSZENIE BISKUPA EDWARDA

KOMUNIKAT BISKUPA DIECEZJALNEGO
DOTYCZĄCY INICJATYWY DUSZPASTERSKIEJ „RÓŻANIEC DO GRANIC”

Drodzy Diecezjanie,

7 października 2017 r. w całej Polsce odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – „Różaniec do Granic”, podczas którego Polacy wyjdą na granice naszej Ojczyzny, by modlić się i powierzyć swoje życie Maryi. Dobrze wiemy, że Maryja jest Królową Polski i przez całe pokolenia opiekuje się nami, a w trudnych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej.

Jako ratunek dla świata Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową. Dokładnie 140 lat temu objawiła się w Gietrzwałdzie i powiedziała: „Odmawiajcie codziennie różaniec!”. Czterdzieści lat później
w Fatimie powtórzyła to wezwanie. Pragniemy odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do odmawiania różańca i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszej Ojczyzny i całej Europy.

Zachętą do wspólnej modlitwy różańcowej dookoła Polski niech będą także słowa siostry Łucji
z Fatimy, która powiedziała: „Nie ma w życiu problemu, którego nie można rozwiązać za pomocą różańca”.

Poprosiłem już księży o zorganizowanie w sobotę, 7 października, autokarów, które dowiozą nas do nadmorskich miejscowości, w których ustanowiłem kościoły stacyjne. W kościołach tych o godz. 11:00 zostanie odprawiona Eucharystia, a po niej przejdziemy na nadmorskie plaże, by odmówić wspólnie różaniec. Przyjedźmy w stanie łaski uświęcającej, by jak najowocniej przeżyć to spotkanie.

Niech w modlitwę różańcową włączą się również ci, którzy nie będą mogli udać się na granice Polski. Rodziny niech modlą się w swoich domach, chorzy w szpitalach, a wspólnoty parafialne w swoich kościołach. Proszę duszpasterzy, aby w tym dniu przeżywali w parafiach bardziej uroczyście nabożeństwo różańcowe.

Tego dnia cała Polska od Bałtyku po Tatry, na Wschodzie i Zachodzie wyszepta swoją modlitwę do Bożej Matki. Nie może nas tam zabraknąć, czekam na Was! Otaczam modlitwą i błogosławię.

Edward Dajczak +

Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski