VIA LUCIS – DROGA ŚWIATŁA – DO ROZWAŻANIA

Szczęść Boże!

Trwamy w radości Zmartwychwstania, choć okoliczności zewnętrzne niewiele się zmieniły z powodu przyjścia Wielkiej Nocy (mamy nadzieję, że wewnętrznie wszyscy nabraliśmy się oraz radości, nadziei i pokoju). 

Na czas Wielkiego Postu proponowaliśmy indywidualne rozważanie Drogi Krzyżowej. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ze względu na te zewnętrzne okoliczności dalej trwać przy cierpiącym Panu i w ten sposób uczyć się odpowiedniej perspektywy patrzenia na to, co z czym przychodzi nam się mierzyć. 

Jednak trwamy teraz w Okresie Wielkanocnym i może to niektórych zastanawiać, czy Droga Krzyżowa jest właściwym nabożeństwem…

Na szczęście Kościół zna właściwe na ten czas nabożeństwo, którym jest VIA LUCIS – czyli Droga Światła (warta zauważenia gra słów po łacinie: via crucis – via lucis)

Droga Światła, podobnie jak krzyżowa, składa się z 14 stacji, które są zapisem spotkań i wydarzeń związanych z Chrystusem, które dokonały się po zmartwychwstaniu (np spotkanie w Wieczerniku przy zamkniętych drzwiach, czy spotkanie w drodze do Emaus).

Zachęcamy bardzo do rozważania tych wydarzeń – do rozważania Drogi Światła.

Jest to mało znane w Polsce nabożeństwo, dlatego w internecie niewiele jest rozważań. Poniżej link, pod którym kryją się te rozważania, a także odnośnik, by ściągnąć te rozważania w pliku na swoje urządzenie.

KLIKNIJ, ABY SIĘ PRZENIEŚĆ DO ROZWAŻAŃ

VIA LUCIS – DROGA ŚWIATŁA – plik do ściągnięcia